14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

رنگ آمیزی خانه یک کار پر زحمت است که می تواند با استفاده از ترفندهایی کاربردی که در این مقاله به شما آموزش داده ایم بسیار راحتتر باشد. تمیز کردن برس ها، نگهداری از وسایل رنگ آمیزی و… از ترفندهایی است که در حرفه ای تر بنظر رسیدن نتیجه کار نقاشی شما بسیار مهم هستند.

مهم نیست که شما یک فرد میتدی برای نقاشی هستید یا یک نقاش حرفه ای! ولی این ترفند ها کمک بزرگی به شما خواهند کرد.این ترفند ها از معروف ترین نقاشان جهان و ایران طی سالها کار در این زمینه توسط گروه پخش رنگ محمدی گردآوری و تهیه شده است.پیشنهاد میکینم که این مطلب را حتما مشاهده کنید.

14 ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما لذت بخش می کند.آیا شما قصد رنگ آمیزی خانه خود را دارید؟ قصد دارید رنگی جدید را به روی دیوار خانه نقاشی کنید؟ روش های معرفی شده در این مقاله می تواند این کار را برای شما بسیار راحت و لذت بخش نماید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

1) یک آویز خشک کن بسازید

برای رنگ آمیزی خانه نیاز به قلموهای متعدد در سایز های مختلف دارید. بنابراین نیاز دارید که قلمو ها را در یک نقطه همزمان در دسترس داشته باشید و یا اینکه نیاز خواهید داشت که قلمو ها را در یک مکان برای خشک شدن قرار دهید که کمتر جاگیر باشد به همین دلیل ما به شما درست کردن یک آویز خشک کن بسیار ساده را آموزش خواهیم داد. در انتهای دسته هر یک از قلمو ها یک سوراخ برای آویز کردن وجود دارد شما می توانید با استفاده از اره یک شیار از سمت بیرون به داخل در این ناحیه ایجاد کرده و به راحتی قلم مو ها را به روی آویز لباس آویزان کنید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی1 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

2) قوطی رنگ همزن ندارد، آن را خودتان برای خود بسازید

برای خرید لوازم رنگ آمیزی خانه خود به فروشگاه رفته اید اما فراموش کردید در هنگام خرید همزن بخرید؟ با استفاده از یک عدد اره و یک تخته چوب به عرض 4 سانتی متر و همچنین ارتفاع 2 سانت و طول 40 به راحتی می توانید همزن درست کنید. ابتدا یک خط عمود در وسط تخته چوب بکشید و سپس از سر تخته چند برش 3.16 اینچی انجام داده و تا خط عمود کشیده شده ادامه دهید. و در روی قسمت خط کشیده شده برای آزاد کردن برش ها، برش دهید. با این روش خطری نیز انگشتانتان را تهدید نخواهد کرد.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی2 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

3) بعد از هر بار استفاده از قلمو برای رنگ آمیزی خانه بسته بندی مجدد آن فراموش نشود

این نکته را فراموش نکنید که محافظت از موهای قلمو بعد از پروژه رنگ آمیزی خانه بسیار ضروری است. شما باید موهای قلمو را در حالت مناسبی حفظ کنید. پس از شستشو کامل و خشک کردن قلمو ها در معرض هوا باید آن را با استفاده از یک تکه پلاستیک به طور کامل از قسمت فلزی ابتدایی قلمو تا قسمت نوک انتهایی قلمو پوشش دهید. با استفاده از این روش قلم مو به خوبی محافظت می شود تا برای پروژه بعدی رنگ آمیزی خانه خود از آن به خوبی استفاده کنید.

چگونه یک سقف خانه را به درستی رنگ کنیم
رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی3 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

4) ساخت یک صیقل (جلا) دهنده با استفاده از سری غلطک

از وسایل رنگ آمیزی خانه می توانید استفاده های زیادی بکنید مثلا با استفاده از یک سری غلطک می توانید اشیا فلزی خود را صیقل دهید. حالا می پرسید چگونه می توانم آن راه بیاندازم؟ ما شما را راهنمایی می کنیم! ابتدا سری را از قسمت سوراخ طول آن در درون مته قرار دهید تا کاملا در آن جا گیرد و سپس با روشن کردن مته می توانید فلزات و جواهرات خود را جلا دهید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی4 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

5) استفاده از پنبه به جای قلمو

گاهی رنگ آمیزی خانه شما ایرادتی مانند یک لکه کوچک روغن، رنگ و… را دارد بنابراین اگر قسمتی از کار که قرار است نقاشی و رنگ آمیزی شود در حد یک لکه است ارزش آن را ندارد که از یک قلمو برای آن استفاده کنید بنابراین استفاده ازیک پنبه  بسیار سریع کار شما را راه خواهد انداخت می توانید از آن برای پوشاندن لکه های روغن، رنگ و… استفاده کنید. پنبه را می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی و یا داروخانه ها تهیه کنید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی5 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

6) محافظت از غلطک ها بعد از رنگ آمیزی خانه ضروری است

برای گرفتن یک نتیجه بهتر و حرفه ای نگهداری لوازمی چون غلطک ها بعد از تمام شدن رنگ آمیزی خانه بسیار ضروری است. وقتی که کار نقاشی و رنگ آمیزی خانه ی شما به اتمام رسید لازم است که غلطک ها از رول در آورده شود و در محفظه مخصوص غلطک نگهداری کنید. این کار حتی اگر شما بخواهید فردا صبح مجددا از غلطک برای ادامه کار رنگ آمیزی خانه خود از آن استفاده کنید ضروری است. زمانی غلطک ها را در داخل محفظه قرار دادید لازم است که درب آن را به طور کامل محکم کنید این کار باعث می شود که کیفیت غلطک برای استفاده مجدد تغییری نکند و سطح رنگ آمیزی شده خانه شما بسیار صاف و یکدست به نظر برسد.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی6 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

7) با استفاده از قلمو های کار کرده برای خود پوش استیک بسازید

برای رنگ آمیزی خانه می توانید از یک قلمو بارها و بارها استفاده کنید اما زمانی که از قلمو ها به اندازه کافی استفاده کردید، می توانید با استفاده از یک انبردست سوزنی فلز قلمو را برداشته و در قسمت انتهای دسته قلمو یک شیار مورب ایجاد نمایید. بدین ترتیب شما به راحتی می توانید یک پوش استیک بسازید.

نحوه استفاده از اپوکسی بر روی چوب برای تعمیرات
رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی7 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

8) از بطری های خالی ظرف رنگ درست کنید مانند سینی غلطک

یک تکنیک جالب برای راحت تر شدن رنگ آمیزی خانه اینکه شما میتوانید از بطری های پلاستیکی خالی مواد شوینده و یا هر بطری دیگری ظرف رنگ درست کنید. کافی است از منتهی الیه ظرف یک برش به سمت پایین زده و سپس یک برش افقی و عمود بر انتهای برش طولی ایجاد کنید. از این ظرف می توانید برای سینی رنگ استفاده کنید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی8 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

9) درب باز کن را روی دسته سطل رنگ قرار دهید

یکی از مشکلاتی که هنگام رنگ آمیزی خانه با آن رو به رو هستیم گم کردن وسایل کوچک مانند درب باز کن قوطی و سطل رنگ است. یکی از ترفند های رنگ آمیزی آویزان کردن درب باز کن به روی دسته سطل رنگی است که اخیرا آن را خریداری کرده اید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی9 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

10) پرزها را از روی غلطک حذف کنید

برخی از ابزارها مانند غلطک و یا قلمو ها حتی اگر جدید باشند نیاز به تمیز شدن دارند این کار نتیجه رنگ آمیزی خانه شما را با کیفیت تر نشان می دهد. بعضی از غلطک ها مخصوصا انواع ارزان آن دارای لایه ای بر روی رول خود هستند زمانی که برای اولین بار از آن استفاده می کنید ممکن است رد رنگ و یا پرزها به روی سطح نقاشی شده باقی بماند برای صاف تر و تمیز تر شدن رنگ آمیزی خانه شما بهتر است ابتدا پرزها را از روی قلمو و یا غلطک از بین ببرید. برای اینکار می توانید یک چسب نواری را به دور تا دور غلطک بچسبانید و سپس با برداشتن چسب همه ی پرزها از روی غلطک برداشته خواهد شد. از این ترفند می توانید برای قلمو ها نیز استفاده نمایید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی11 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

11) هرچه لایه رنگ روی سطح را نازک تر نقاشی کنید حرفه ای تر خواهید بود

برای حرفه ای تر به نظر رسیدن رنگ آمیزی خانه خود باید بسیار ظریف و نازک لایه رنگ را نقاشی کنید. یکی از نکات مهم رنگ آمیزی ساختمان ایجاد لایه نازک تر از رنگ به روی سطح است برای این کار لازم است یک ترفند برای رنگ آمیزی خانه به صورت حرفه ای تر به شما یاد بدهیم. ابتدا ته یک قوطی سس و یا مربا را با دریل سوراخ کنید و آن را به روی یک قوطی فلزی تن ماهی قرار دهید. سپس قلمو را به رنگ آغشته کرده و سپس به ته بطری سوراخ دار ضربه بزنید. با این کار مقدار رنگ کمتری بر روی قلمو باقی می ماند رنگ آمیزی خانه شما بسیار نازک تر و حرفه ای تر به نظر می رسد.

آشنایی با انواع رنگ و 8 نوع رنگی که حتما باید بدانید
رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی10 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

12) استفاده از رول غلطک در برش تخته های چوبی بلند

برای برش تخته های چوبی با طول بالا مشکلات زیادی را باید تحمل کنید. از رول غلطک های نقاشی ساختمان، علاوه بر رنگ آمیزی خانه می توانید در برشکاری هم استفاده کنید. به این ترتیب می توانید رول غلطک را به انتهای دستگاه اره نصب نموده و تخته های بلند را به راحتی روی آن غلطانده و به راحتی آن را اره نمایید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی12 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

13) استفاده از جعبه های کفش بجای سینی رنگ

برای یک رنگ آمیزی خانه با ابعاد کم یکی از ترفندهای رنگ آمیزی این است که از جعبه کفش به جای ظرف و یا سینی رنگ برای غلطاندن غلطکاستفاده کنید. جعبه های کفش علاوه بر آن که به اندازه کافی استحکام دارند سبک نیز هستند و به راحتی می توانید آن را در دست خود نگهداری کنید. اگر شما اتاق کوچکی دارید و میخواهید آن را رنگ کنید و خیلی ریخت و پاش راه نیندازید ما یک پیشنهاد جالب برای شما داریم. یکی از ترفند های جالب برای رنگ کردن اتاق این است که هنگام رنگ کردن می توانید از جعبه کفش به عنوان سینی غلطک برای نگهداری از درب باز کن، دستکش، قلمو و… استفاده کنید و از درب جعبه را نیز به عنوان سینی رنگ غلطک بکار ببرید. شما می توانید بعد از رنگ آمیزی درب جعبه را به همراه وسایل ببندید و دفعات بعد نیز از آن استفاده نمایید.

رنگ آمیزی خانه پخش رنگ محمدی13 600x600 - 14ترفند برای رنگ آمیزی خانه که نقاشی را برای شما راحتتر می کند

14) استفاده از قفسه برای خشک کردن قلمو ها

از قفسه های آشپزختنه ای کهنه می توانید به عنوان وسیله ای برای خشک کردن قلمو، پد ها، دستمال و هر چیزی که در حین رنگ آمیزی خانه مرطوب شده است استفاده کنید. همه وسایل در فضا باز و آزاد بیرون به راحتی و به سرعت خشک خواهند شد همچنین این قفسه ها بسیار جا دار نیز هستند و می توانید قلمو ها را صورت معکوس روی آن آویزان نمایید.

آموزشترفند هارنگ کردن

13 ترفند پرکاربرد برای رنگ زدن دیوار خانه19 ترفند ساده و جذاب برای رنگ کردن دیوارهای اتاق۳۴ نکته و ترفند نقاشی ساختمان برای مبتدی هاترفند رنگ امیزیترفند های جالب برای رنگ کردن اتاقترفند های رنگ آمیزیترفند های رنگ آمیزی اتاقترفند های رنگ آمیزی خانهترفند های رنگ آمیزی دیوارترفند های رنگ آمیزی منزلترفند های رنگ کردت خانهترفند های نقاشانترفندهای نقاشی دیوار با ایده های جالب و جذابترفندهای نقاشی ساختمانتکنیک های رنگ آمیزی دیوارچند ترفند رنگ آمیزی خانهچند ترفند رنگ آمیزی منزلچند ترفند نقاشی اتاقچند ترفند نقاشی خانهچند ترفند نقاشی دیواررازهایی که تنها نقاشان حرفه‌ای می‌دانندرنگ آمیزی خلاقانه دیوارنکات مهم رنگ آمیزینکات مهم رنگ آمیزی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *