نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب - پخش رنگ و چسب محمدی

نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

انواع مختلف رنگ های ساختمانی

انواع مختلف رنگ های ساختمانی


همه ی ما معیار های خاصی برای انتخاب نوع رنگ خانه ی خود داریم. از مهم ترین این معیار ها، کیفیت مناسب و قیمت آن است. ما به شما چند نوع از بهترین رنگ ساختمانی را معرفی میکنیم و با عنوان کردن خصوصیات آنها به شما در انتخاب مناسب ترینشان کمک میکنیم.

نحوه ی خرید رنگ ساختمانی

طبق گفته کارشناسان پخش رنگ محمدی، ما 12 نوع رنگ ساختمانی را انتخاب کردیم و بعد از امتحان کردنشان و مشورت با متخصصان و کارشناسان این صنعت، چند نوع از بهترین و با کیفیت ترینشان را جدا و مشخص کردیم.

جستجویی برای پیدا کردن بهترین رنگ ساختمانی

چند سال پیش، زمانی که درها و پنجره های منزلم را تعویض میکردم، قرنیز نصب کردم اما متاسفانه نقاشی اش نکردم. به تازگی تصمیم گرفتم کار نیمه تمام را تمام کنم و اولین قدم هم مشخص کردن و انتخاب کردن رنگی بود که بدون توجه به نوع برند، درخشندگی و یا چه رنگی بودنش، بهترین نتیجه را داشته باشد.

به منظور تحقیق کردن درمورد این انتخاب ها- هم برای سایت پخش رنگ محمدی و هم برای خودم- من 12 نوع رنگ ساختمانی را انتخاب کردم و نتیجه ای که بدست آوردم بدین شرح میباشد.

رنگ ساختمانی 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب
 • هزینه و مخارج را بسنجید

یکی از مواردی که از کارشناسان یاد شده گفتم، این بود که رنگ با کیفیت از مواد خام و اولیه گران تهیه شده است. یعنی هزینه ای که میکنید در واقع یک پیش بینی از نتیجه ای است که خواهید گرفت. استفاده از رنگ ارزان قیمت شاید در شروع کار صرفه جویی کند اما در نهایت، شمارا دوباره به خرج خواهد انداخت. قیمت رنگ های ساختمانی ای که من امتحان کردم، دبه ای بین 50 هزارتومان تا 140 هزار تومان بود.

هزینه و مخارج رنگ های ساختمانی

یک پنجره رنگ شده 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

خرید اینترنتی انواع رنگ از فروشگاه بزرگ رنگ و ابزار و رزین و چسب ” کاردک “ با قیمت مناسب

 • آیا بوی رنگ برایتان مهم است؟

من از استفاده از رنگ های روغنی به خاطری بویی که دارند اجتناب میکنم اما بعضی از فرمول های جدید اکریلیک آلکید (لاتکس) هنوز بصورت حلّال (پایه آب) استفاده میشوند. آنها نسبت به رنگ های روغنی بوی بد کمتری دارند اما ممکن است بعضی هایشان کسانی که شامه ی بویایی حساسی دارند را آزار دهد.

پیشنهاد ما  ۱۳ ترفند و راهنما برای چگونگی رنگ آمیزی داخلی خانه
انواع رنگ 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب
 • تمیز کردن

من نمیخواهم که با داشتن دو کودک زیر دو سال که درحال دویدن در اطراف هستند، با هیچگونه مایع حّلال پاک کننده و شوینده درگیر شوم و فکر کنم شما هم همینطور هستید.

قرنیز 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب
 • اهمیت صافی و هموار بودن رنگ

وقتی صحبت از رنگ ساختمانی میشود، صاف و هموار شدنش به شدت با اهمیت است. من برای زیبا به نظر رسیدن رنگم خیلی تلاش کردم و نمیخواستم آن را با رد قلمو, قطره ها و یا شیار غلطک خراب کنم. یک رنگ ساختمانی خوب باید صاف باشد و به محض استفاد هموار شود. بین رنگ هایی که من امتحانشان کردم، همه اینطور نبودند.

رنگ کردن نقاط باریک 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

جهت صاف و هموار کردن سطح میتوانید از پودر بتونه و بتونه های آماده استفاده نمایید.

 • کارآیی

یک رنگ خوب میتواند در مناطق باریک مثل گوشه ها و نقاط منحنی استفاده شود و قبل اینکه حتی شروع به خشک شدن کند، صاف و هموار شود. من برای اینکه متوجه شوم کدام رنگ ها کارآمد تر هستند یک جای سخت  را رنگ کردم.

یک قوطی پیچ و مهره روی ورق سنباده بر روی سطح رنگ شده 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب
 • ماندگاری و دوام رنگ

وقتی که قرنیز صدمه میبیند، سنباده زدن و رنگ کردن دوباره اش کار جالبی نیست. من مقاومت و دوام رنگ را با کشیدن یه ورق سنباده نمره 80 و 120 امتحان کردم و رویش جعبه های پیچ گذاشتم. با دوام ترین رنگ ها فقط به یک ساییدن جزئی صدمه دیدند.

رنگ ساختمان 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

سه مورد از عادی ترین گزینه های رنگ ساختمانی:

 • رنگ لاتکس یا اکریلیک (15 هزار تومان تا 30 هزارتومان)

بیشترین قوطی هایی که شما هنگام راه رفتن در راهروهای نقاشی میبینید، برچسب “اکریلیک” را دارند. این ها هم از نظر قیمت و هم از نظر کارآیی به شدت با یکدیگر تفاوت دارند. قیمت بعضی از قوطی های کیلو 15 هزار تومان است که من از آنها اجتناب میکنم. رنگ هایی که صد درصد از اکریلیک ساخته شده اند گران قیمت هستند اما سخت تر هستند و رطوبت پذیری کمتری دارند که همین باعث با دوام تر بودن و سهولت نظافتشان میشود. رنگ اکریلیک میتواند انتخاب بسیار خوبی برای دکور و تزئینات داخلی باشد اما سفتی و مقاومتش با رنگ های روغنی قابل مقایسه نیست.

پیشنهاد ما  آموزش و معرفی نکاتی برای رنگ کردن انواع در و کمد

نکته: همیشه درباره ی تخفیف های موجود از فروشگاه ها سوال کنید. تجربه ام به من ثابت کرده است که آنها معمولا فروش بدون کنترل و نظارت دارند و یا ممکن است آزادانه تخفیف بدهند.

 • رنگ روغنی پایه تینر ( 25 هزار تومان تا 32 هزارتومان )

رنگ های روغنی را که بیشتر با بوی بدشان میشناسید هنوز هم از بهترین رنگ ها هستند و هر قوطی رنگ کیلو روغنی از 25 هزارتومان در فروشگاه ها پیدا میشود.

رنگ های روغنی مناسب رنگ کردن دیوار ها و در و پنجره هستند و پایه همه ی آنها تینر روغنی میباشد.

 • رنگ های پلاستیک ( 10 هزارتومان تا 25 هزار تومان )

رنگ های پلاستیک که پایه همه ی آنها آب میباشد برای سقف ها و گاهی دکوراسیون مصرف میشوند و تنها بعضی از آنها قابل شستشو هستند.

رنگ های برتر :

 • رنگ های روغنی سحر :

رنگ نیم براق سحر - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

این رنگ یکی از بهترین رنگ های بازار ایران است یا میشه گفت نماینده تمامی رنگ های روغنی است – حتی بویی که میدهد!!. این ماده از سخت ترین پوشش همه ی رنگ هایی که امتحان کرده ام ساخته شده است. من 5 جعبه ی یک کیلویی پیچ روی یک ورقه سنباده ی شماره 80، روی سطح رنگ شده کشیدم و ورق درست در امتداد آن سر خورد. قلموهای رنگ برای کار روی گوشه ها مدت زمان طولانی و کافی ای دارند و ظریفانه بالا و پایین میروند. نسبت به رنگ های دیگر براقیت و درخشش کمتری دارند(رنگ نیم براق آن)؛ رنگی که من امتحان کردم بیشتر شبیه به رنگی بود که بعد از خشک شدن نیمه براق میشد. اگر میخواهید پایان جذابی داشته باشید و تقریبا 106 هزار تومانی هزینه کنید این بهترین انتخاب برای شماست. اگر هزینه اش برایم اهمیتی نداشت انتخاب من همین بود.

 • رنگ روغنی مهدرنگ :

رنگ روغنی مهدرنگ - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

این رنگ روغنی آلکید شاید به اندازه ی بقیه ی رنگ های ترکیبی بادوام و محکم نباشد، اما به اندازه ی خودش بسیار بادوام و با کیفیت است و به خاطر قیمت عالی و مناسبش  آن را در لیست بهترین ها قرار داده ام. نسبت به رنگ های روغنی دیگر غلیظ تر و سفت تر است و خیلی خوب روی قلم مینشیند. همچنین ویژگی ها و مشخصات سطح بندی عالی ای دارد و توانست در آزمایش من به گوشه ها و نقاط غیر قابل دسترس هم برسد.

پیشنهاد ما  درباره سامانه لیست یاب پخش رنگ محمدی
 • رنگ روغنی فرازپیشه :

رنگ فراز پیشه - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

این رنگ یکی از رنگ های بتونه خوری است که امتحان کردم. یک فرمول بسیار عالی برای رنگ بتونه با بوی نسبتا شبیه آمونیاک دارد اما با ثبات تر از هر چیز دیگری در لیست است. بین 1 تا 3 ساعت خشک میشود به همین دلیل باید میتوانید با قلمو و غلطک بکشید و آن را صاف کنید. کوچکترین فرورفتگی ها و خراش ها را پر نمیکند به همین دلیل باید قبل از استفاده، سطحی که باید رنگ شود را خیلی خوب سنباده بکشید.

رنگ کریلیک مهدرنگ :

رنگ اکریلیک مهدرنگ - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

بین همه ی رنگ هایی که امتحان کردم، این نوع اکریلیک با مدت زمان بیشتری برای خشک شدن، بیشترین کارآیی را داشت و در امتحان دوام و سخت بودنش هم در لیست من در رده ی دوم قرار گفت. ویژگی منفی این رنگ این است که باید بین هر بار استفاده، حداقل 16 ساعت صبر کنید که گزینه های دیگر بین 4 تا 6 ساعت زمان میخواهند. همچنین تقریبا 30 روز زمان میبرد تا کاملا سفت و خشک شود به همین دلیل باید مواظب قسمت ها و یا چیزهایی که رنگ میکنید باشید.

رنگ پلاستیک درجه 1 پارس بهار :

بهار درجه 1 دبه 410 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

این رنگ نیم پلاستیک که سریع خشک میشود مقاومت عالی ای در برابر “مسدود شدن” دارد. یعنی مانع کشش دو سطح رنگ شده برای چسبیدن به یکدیگر، مثل در و چهارچوبش میشود. زمان خشک شدن سریعش باعث نگرانی من بود اما توانستم قبل از خشک شدن و چسبندگی اش از آن استفاده کنم. تقریبا بادوام است و یکی از سخت ترین رنگ هایی است که امتحانشان کردم. نسبت به رنگ های دیگر.

انتخاب برترین رنگ ساختمانی

رنگ ساختمانی 2 600x600 - نحوه ی خرید رنگ ساختمانی: ویژگی های یک رنگ خوب

انتخاب برترین رنگ ساختمانی :

برای انتخاب بهترین رنک باید به سفیدی رنگ و بتونه خوری رنگ و همچنین پوشش و کیفیت آن دقت کرد.موارد گفته شده بالا در این چند نکته باهم اختلاف دارنند ولی اگر رنگ با کیفیت بالا و لی با هزینه بالا بخواهید رنگ سحر و فراز پیشه مورد خوبی هستند اما رنگ نسبتا با کیفیت و پوشش عالی بخواهید که هزینه کمی داشته باشد پیشنهاد ما رنگ مهدرنگ است.

آموزشترفند هارنگ کردن

انتخاب رنگانتخاب رنگ آشپزخانهانتخاب رنگ اتاقانتخاب رنگ ساختمانیبرترین رنگ های ساختمانیبهترین رنگ برای دیوار خانهبهترین نوع رنگ برای خانهپخش رنگپخش رنگ ساختمانیخرید انواع رنگخرید رنگ ساختمانیرنگ باکیفیترنگ پلاستیکرنگ پیشنهادی برای پذیراییرنگ دیوار منزلرنگ روغنیرنگ روغنی پذیراییرنگ ساختمانیرنگ نیم پلاستیکمعرفی شرکت های تولید رنگمعیار های انتخاب رنگ ساختمانیمعیار های رنگ خوبنحوه ی خرید رنگ ساختمانیویژگی های یک رنگ خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *