5
(1)

چگونه دیوار ها را برای رنگ آمیزی آماده کنید – راهکار هایی برای مبتدیان و تازه کاران

در ایجا افراد تازه کار و مبتدی یاد میگیرند که چگونه دیوار های خانه ی خود را جهت رنگ آمیزی یا نقاشی آماده کنند.پس اگر مبتدی هستید حتما پیشنهاد میشود که این راهکار هارا حتما مطالعه کنید.در این مقاله سعی شده که تمام راهکار ها با لحن قابل درک و فهم توضیح داده شوند تا جایی به عنوان ابهام در ذهن خواننده به وجود نیاید.

مواد مورد استفاده در هنگام آماده شدن برای رنگ کردن:

 1. درب بازکن درب های قوطی یا سطل های رنگ
 2. پرایمر – رنگ
 3.  دسته غلطک
 4. غلتک
 5. قلم مو
 6. سینی رنگ یا همان سینی غلطک
 7.  دستکش
 8. پارچه ریز
 9.  و یک سری اضافه برای غلتک

این آموزش ها توسط برترین نقاشان بیان شده است همچنین اگر نکته یا راهکاری شما میدانید اما در این مقاله نوشته نشده است میتوانید برای ما راهکار خود را بفرستید تا ما آن را با نام شما در همین صفحه انتشار دهیم.

راهکار ها:

 • قبل از تهیه یک اتاق برای نقاشی، از مبلمان و کفپوش در برابر ریخته شدن رنگ یا دیگر حوادث محافظت کنید.
 • یک ایده خوب این است که اگر ممکن است مبلمان را از اتاق خارج کنید.
 • به یاد داشته باشیدعینک ایمنی و لباس های قدیمی تر خود  را در بپوشید.این امر برای جلوگیری از پاشیدن رنگ بر چشمان شما و همچنین برای استفاده از لباس قدیمی به عنوان لباس کار است.
 • دیوارها را تمیز کنید. برای اکثر سطوح، از یک حوله و یا جارو برقی استفاده کنید.
 • هنگام رنگ آمیزی یک حمام یا آشپزخانه، دیوارها را با یک راه حل جالب بشویید.(داخل یک گالن آب تقریبا سه قاشق چای بریزید).
 • هر رنگ کرک شده یا لکه دار را با یک لیسه رنگی لکه گیری کنید. برای سایر نقایص کوچک بر روی دیوار مانند ضربه های روی گچ، آنها را با سنباده یک دست و صاف کنید. از قدرت عضلانی با یک تکه کاغذ سنباده استفاده کنید یا از یک سنباده زن  الکتریکی یا برقی استفاده کنید.
 • یک پرایمر با کیفیت بالا به پنهان کردن هر گونه نقص کوچک در دیوارها کمک خواهد کرد. از یک پرایمر خوب مبتنی بر آب بر روی دیوار استفاده کنید.پرایمری برای دیوارها انتخاب کنید که لکه‌های سنگین از آب و یا آسیب دود داشته باشند را کاملا پوشش دهد.
 • برای رنگ زدن گوشه های دیوار یا سقف از غلطک یا قلمو های گوشه زن استفاده کنید.
 • با یک برس کوچک، رنگ رو به اطراف و در گوشه‌های دیوار که برس بزرگ‌تر شما نمی‌تواند به آن برسد شروع به رنگ آمیزی کنید.
 • نکته بسیار مهم این است که الگوی “W” را برای رنگ کردن دیوارها انجام دهید. از گوشه یک دیوار شروع کنید و به صورت  “W” رنگ بزنید؛ سپس آن را بدون برداشتن غلطک از سطح دیوار پر کنید. تکرار کنید تا بخش به پایان برسد. این کار به پنهان کردن درز و هر جایی که قلمو از آن  برداشته شده‌است، کمک می‌کند و پوشش رنگ روی دیوار را بهتر میکند.
 • بهترین راه برای انتخاب یک رنگ این است که ابتدا آن را امتحان کنید. شما هرگز نمی‌توانید براساس نگاه کردن به نمونه رنگ در فروشگاه تصمیم خوبی بگیرید. آن را به خانه ببرید و آن را به دیوار یزنید تا ببینید چگونه در فضا و با نور پس‌زمینه شما کار می‌کند.
 • اصولا رنگ ها بعد از خشک شدن رنگ واقعی خود را نشان میدهند پس تا خشک شدن آن صب کنید و بعد نتیجه گیری کنید.
 • برای خشک کردن رنگ میتوانید از سشوار نیز استفاده کنید.
 • رنگ ها  همیشه رنگ واقعی خود را وقتی خشک می شوند نشان نمی دهند. شما می توانید رنگ های چند رنگ را بر روی یک قطعه یدکی چوب تست کنید و آن را در برابر دیوار قرار دهید و سپس نتیجه گیری کنید.

حتما برای اطلاع از جدید‌ترین تخفیف‌ها در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام پخش رنگ و چسب محمدی عضو شوید.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

بازخورد شما ارزشمند است

امتیاز شما برای ما مهم است

آموزش

آموزش رنگ آمیزیترفند رنگ آمیزی دیوارترفند رنگ آمیزی دیوار اتاقترفند رنگ آمیزی دیوار ساختمانترفند های نقاشی ساختمانچگونه با قلمو دیوار را رنگ آمیزی کنیم؟چگونه دیوار را رنگ کنیمراهکار های نقاشی دیوارراهکار های نقاشی ساختمانرنگ آمیزی دیوار اتاقرنگ آمیزی دیوار اتاق کودکرنگ آمیزی دیوار با اسپریرنگ آمیزی دیوار با غلطکرنگ آمیزی دیوار پذیراییرنگ آمیزی دیوار پشت تلویزیونرنگ آمیزی دیوار حیاطرنگ آمیزی دیوار خانهرنگ آمیزی دیوار گچیرنگ آمیزی دیوار مدرسهرنگ آمیزی دیوار منزلرنگ آمیزی دیوار مهدکودکرنگ آمیزی دیوارهای داخلی خانهرنگ كردن ديوار اتاق خوابرنگ كردن ديوار با پيستولهرنگ كردن ديوار با غلطكرنگ كردن ديوار حياطرنگ كردن ديوار گچينقاشی دیوار اتاقنقاشی دیوار اتاق خوابنقاشی دیوار اتاق کودکنقاشی دیوار خانهنقاشی دیوار کودکانهنقاشی دیوار مدارسنقاشی دیوار مدرسهنقاشی دیوار مهد کودکنقاشی دیوارینقاشی دیواری تهراننقاشی دیواری سادهنقاشی دیواری کودکانهنقاشی دیواری مدارسنقاشی دیواری مدارس راهنمایینقاشی دیواری مدرسهنقاشی دیواری مدرننکات نقاشی

اولین نفری باشید که نظر ارسال میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.